Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wolontariusze z PGE Systemy chwycili za pędzle i wałki, by wyremontować dwie sale zabaw w przedszkolu nr 315 im. Z. Rychlickiego na Warszawskiej Ochocie.

30 wolontariuszy, 30 zużytych pędzli i wałków, 20 zużytych puszek farby, 600 m wykorzystanej taśmy papierowej, 50 godzin pracy oraz 2 odremontowane sale zabaw w przedszkolu nr 315 im. Zbigniewa Rychlickiego na Warszawskiej Ochocie. Tak w skrócie wyglądał remont, który na przełomie sierpnia i września przeprowadzili wolontariusze z PGE Systemy.

Prace remontowe odbywały się w ramach projektu wolontariackiego „Energetyczny przedszkolak – bezpieczeństwo i edukacja". Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym dzieci uczęszczające do przedszkola mogą rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym w świeżo odmalowanych i wyremontowanych pomieszczeniach!

To dopiero początek projektu „Energetyczny przedszkolak – bezpieczeństwo i edukacja" w kolejnych miesiącach wolontariusze przeprowadzą warsztaty edukacyjne dla dzieci z przedszkola nr 315 m.in. na temat odpowiedniego mycia zębów, zdrowego odżywania się oraz roli wolontariusza i pomocy innym.

gkpge_fundacja_site