W 5. edycji wolontariuszki PGE z łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja realizują w ramach konkursu projekt skierowany do przedszkolaków.

Końcowe prace remontowe w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Łękawie, wolontariuszki wykonywały w ostatnią sobotę wakacji - 1 września. Skręcanie kolorowych szafek do przedszkolnej szatni okazało się zajęciem nieskomplikowanym, ale czasochłonnym. Na szczęście damskiemu trio wsparcia udzielili męscy pomocnicy – członkowie rodzin i przyjaciele. Dzięki temu prace montażowe zakończyły się po kilku, a nie kilkunastu godzinach. A kolorowe szafki ozdobiły maleńką szatnię, którą wcześniej wolontariuszki odmalowały.

W szkole Podstawowej w Łękawie uczy się 25 przedszkolaków, z którymi wolontariuszki PGE odbyły wycieczkę do Gigantów Mocy. Tu dzieci poznały podstawy energetyki, dowiedziały się jak powstał węgiel brunatny w bełchatowskiej kopalni, w jaki sposób produkowana jest energia i jak bezpiecznie ją użytkować.

Na zakończenie projektu, we wrześniu wolontariuszki PGE zaplanowały cykl zajęć z zakresu ekologii czyli poradnik dla dzieci - jak w prosty sposób chronić planetę.

Jednym z elementów jest również konkurs plastyczny z udziałem rodziców na recyklingowy strój przedszkolaka.

gkpge_fundacja_site