Wolontariusze PGE Dystrybucja i PGE Obrót ze Skarżyska – Kamiennej, połączyli siły i zrealizowali projekt „Poszanowanie energii, bezpieczna świetlica i świadome społeczeństwo Michniowa” w Centrum Kształcenia Integracyjnego we wsi Michniów (pow. skarżyski, gm. Suchedniów).

Wolontariusze PGE wyremontowali kuchnię w budynku CKI, z której korzystają dzieci przebywające w świetlicy, jak i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Michniowianki”. W części budynku zmodernizowano instalację elektryczną - pojawiło się dodatkowe oświetlenie w kuchni, piwnicy i na strychu – miejscach dotychczas pozbawionych blasku. Wolontariusze PGE także odmalowali ściany i sufit podwieszany, a z pomocą mieszkańców ułożyli glazurę w kuchni. Zostały również zakupione nowe meble i nowa bezpieczna kuchenka gazowa.

Wolontariusze PGE zainstalowali na scenie zewnętrznej „Pod Dębem” oświetlenie, dzięki któremu scena zyskała na swojej funkcjonalności. Wisienką na torcie okazało się oświetlenie okazałego dębu, który teraz pięknie prezentuje się na tle budynku Centrum Kształcenia Integracyjnego.

Wszyscy chętnie uczestniczyli w pracach zasadniczych (remont i przebudowa)i z wielką przyjemnością włączali się w inne działania poboczne lokalnej społeczności.

Na zakończenie projektu odbyła się pogadanka z mieszkańcami na temat tego „Jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom energii elektrycznej”, natomiast dla dzieci - pogadanka i konkurs na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych codziennego użytku.

Jako nagrody rozdano przybory szkolne, smycze oraz breloczki z logo Fundacji PGE. Była to okazja do zamocowania tabliczki, upamiętniającej pracę wolontariuszy PGE.

Jesienne zakończenie prac  wolontariusze PGE świętowali wspólnie  z mieszkańcami przy ognisku, a po zmroku w praktyce zostało sprawdzone oświetlenie sceny. Tańcom i śpiewom nie było końca.   

gkpge_fundacja_site