Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim to miejsce dla dzieci i młodzieży o szczególnych potrzebach edukacyjnych, w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat.

O to zatroszczyli się wolontariusze PGE z PGE Dystrybucja O. Łódź-Teren i PGE Obrót O. Łódź, którzy jeszcze w czasie wakacji, gdy Centrum nie działa, przeprowadzili remont pomieszczenia do prowadzenia zajęć indywidualnych i wyposażyli je w klimatyzację właśnie. Kolor urządzenia został dobrany tak, aby nie rozpraszać uwagi dziecka i pozwolić mu się skupić na zadaniu. Inne elementy wyposażenia również musiały mieć stonowaną kolorystykę. Doskonały sprawdzian klimatyzacja przeszła w czasie wakacji, gdy upały sięgały ponad 30 stopni Celsjusza.

Drugim akcentem obecności wolontariuszy PGE było spotkanie z przedszkolakami tutejszego przedszkola, podczas którego opowiadali oni, demonstrowali i uczyli jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Były konkursy z nagrodami, malowanki, pokazy – dużo radości i śmiechu. Każde z obecnych dzieci otrzymało mały, świecący upominek.

gkpge_fundacja_site