Nowe trawniki, ławki, parasole, a nawet kolorowe graffiti na szkolnym murze - to wszystko we wrześniu czekało na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.

 

Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wolontariuszy PGE w szkole stworzona została Eko-Stacja – specjalna przestrzeń dla uczniów, miejsce zarówno do pracy, jak i wypoczynku na świeżym powietrzu. Z efektów projektu będzie korzystać w nowym roku szkolnym aż do sześciuset uczniów klas 1- 3.

W ramach projektu wolontariusze posprzątali teren, pomalowali ogrodzenie oraz postawili parasole, stoły i ławki, w których już w nowym roku szkolnym zasiedli uczniowie. Wokół placu zasadzone zostały również nowe rośliny, które dodatkowo sprawiają, że teren wokół szkoły zazielenił się i wypiękniał.

Dodatkowym atutem projektu jest walor edukacyjny. W ramach prac wolontariusze utworzyli dwa ogródki, którymi w trakcie roku szkolnego opiekować się będą uczniowie.

Powstały grządki z ziołami, warzywami i kwiatami, a młodzi ogrodnicy otrzymali narzędzia do pielęgnacji ogrodu. W pobliżu ogródków powstał także hotel dla owadów, ziarnodajnia dla ptaków i stacja meteorologiczna do obserwacji pogody.

Wszystko to ma pomóc uczniom w nauce i poznawaniu otaczającej nas przyrody.  

 

gkpge_fundacja_site