Podczas tegorocznych wakacji powstał wyjątkowy przyszkolny ogród dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku.

W ramach prac wolontariusze PGE  przy wsparciu nauczycieli zaplanowali  zagospodarowanie terenów zielonych przy szkole, gdzie powstał ogród, stanowiący m.in. miejsce nauki dla uczniów szkoły. Utworzenie „Małej Gardenii” to nie tylko możliwość sadzenia i poznawania różnych gatunków roślin, ale także miejsce do prowadzenia zajęć z zakresu ekologii, ochrony środowiska, czy biologii. W  nowym ogrodzie znalazły się nie tylko rośliny ozdobne charakterystyczne dla poszczególnych pór roku, ale także kącik z ziołami.

 

W realizację projektu włączyli się też uczniowie. Dodatkowe fundusze zgromadzone zostały dzięki zorganizowanej w szkole zbiórce surowców wtórnych.

Mamy nadzieję, że docelowo zorganizowany przez nas ogródek będzie miejscem, w którym dzieci będą mogły nie tylko pierwszy raz w życiu dotknąć i zobaczyć rzadkie odmiany roślin i krzewów, ale również powąchać różne rodzaje ziół i poznać je z bliska – mówi Robert Arczewski, lider zespołu, który pokierował pracami wolontariuszy.

Ogród w nowym roku szkolnym stał się dodatkową atrakcją dla uczniów i miejscem do rozwijania zainteresowania przyrodą i środowiskiem naturalnym.​

 

Zdjęcia: Artur Dusza

gkpge_fundacja_site