Wolontariusze PGE z Kopalni Bełchatów spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie, dla których stworzyli pracownię gastronomiczną.

Podczas spotkania wolontariusze i uczniowie przygotowali wspólnie posiłek pełen witamin. Zespół wolontariacki pomógł uczniom w pokrojeniu warzyw i przygotowaniu sosu. Następnie wszyscy zasiedli razem do stołu, aby zjeść przygotowaną wspólnie sałatkę. Nie zabrakło też wzajemnych upominków - niespodzianek od wolontariuszy dla uczniów. Wolontariusze PGE dostali w podziękowaniu piękne, ręcznie robione materiałowe serduszka, które mają przypominać o mocy pozytywnej energii.

Spotkanie było podsumowaniem trwających od lipca prac, podczas których wolontariusze przygotowali pracownię gastronomiczną. Po wyniesieniu starego wyposażenia, wolontariusze PGE przestawili gniazdka elektryczne, rozkręcili i wyczyścili stare konstrukcje metalowe, które wykorzystano do przygotowania dużego stołu kuchennego. Wolontariusze złożyli i zawiesili meble oraz zamontowali zlew. W nowej kuchni znalazło się też nowe wyposażenie: sprzęt AGD, garnki, deski do krojenia, sztućce oraz tablice dydaktyczne. Z pracowni korzystać będzie 32 uczniów w wieku 16-23 lata. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które w szkole przysposabiającej mogą nabyć podstawowe umiejętności potrzebne do przygotowania posiłku, poprawić swoją sprawność manualną, poznać sprzęt używany w kuchni,  a przy okazji zintegrować z innymi. Nauka w ośrodku daje im szanse na nauczenie się samodzielności.

 

Zdjęcia: Artur Dusza

gkpge_fundacja_site