Wolontariusze PGE postanowili pomóc podopiecznym Ośrodka Wsparcia Rodziny w Bełchatowie. To dla nich wyremontowali kuchnię, a wkrótce zorganizują też wycieczkę.

W Ośrodku działa świetlica dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, które mogą spędzić tam popołudnia, odrobić lekcje oraz dostać ciepły posiłek. Z Ośrodka korzystają też seniorzy, którzy mogą tam uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

- Wiem, że osoby, udzielające się w Ośrodku, wkładają dużo serca i pracy w to, aby mógł funkcjonować. Cieszę się, że dzięki wolontariatowi pracowniczemu możemy im pomóc – mówi liderka zespołu wolontariackiego, Marta Czyżewska.

Wolontariusze PGE postanowili odnowić kuchnię oraz aneks kuchenny, z których korzystają podopieczni Ośrodka. Po wyniesieniu mebli oraz zabezpieczeniu sprzętu AGD zespół przystąpił do malowania pomieszczeń na piękne, słoneczne kolory. Panowie wymienili też kasetony w suficie aneksu, a panie z ośrodka pomogły przy malowaniu okna i grzejnika. Wkrótce wolontariusze zamontują też rolety w sali głównej, dzięki czemu osoby starsze będą miały latem zapewniony lepszy komfort podczas zajęć. Dzieci ze świetlicy otrzymają też pomoce dydaktyczne

Wolontariusze planują też zorganizować wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Zaproszą na nią dzieci i dorosłych, korzystających z placówki.

gkpge_fundacja_site