Od początku lipca wolontariusze PGE z Kopalni Bełchatów pracują społecznie, aby przystosować salę lekcyjną na pracownię gastronomiczną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie.

Zespół wolontariacki w składzie: Tomasz Tarnowski - lider, Szymon Blada, Robert Króliczak i Arkadiusz Sudak (PGE GiEK SA O. KWB Bełchatów wspólnie z dyrekcją ośrodka przygotował projekt kuchni. Po wyniesieniu starego wyposażenia, wolontariusze PGE przestawili gniazdka elektryczne, rozkręcili i wyczyścili stare konstrukcje metalowe, które wykorzystano do przygotowania dużego stołu kuchennego. Wolontariusze zamontowali meble, drzwiczki, uchwyty i zlew. W nowej kuchni znalazło się też nowe wyposażenie: sprzęt AGD, garnki, deski do krojenia i sztućce.

- Dodatkowo chcemy jeszcze zawiesić w pracowni tablice ścienne dydaktyczne, które pozwolą na pozyskanie nowych wiadomości oraz ciągłe utrwalanie ich, co jest niezbędne w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi – tłumaczy Tomasz Tarnowski, lider zespołu.

Z pracowni korzystać będzie 32 uczniów w wieku 16-23 lata. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które w szkole przysposabiającej mogą nabyć podstawowe umiejętności potrzebne do przygotowania posiłku, poprawić swoją sprawność manualną, poznać sprzęt używany w kuchni,  a przy okazji zintegrować z innymi.

W połowie września wolontariusze PGE zorganizują spotkanie integracyjne, na które zaproszą podopiecznych ośrodka oraz ich rodziny by wspólnie ugotować a później zjeść pyszne potrawy.

- Jakie? Jeszcze nie wiemy – dodaje Tomasz Tarnowski. - Inwencję twórczą pozostawiamy młodym kucharzom.

gkpge_fundacja_site