Wolontariusze PGE przeprowadzili lekcję na temat odnawialnych źródeł energii oraz wymienili oświetlenie w dwóch salach Przedszkola nr 133 w Warszawie.

Wolontariusze PGE postanowili zwiększyć świadomość pochodzenia energii wśród przedszkolaków. W ramach swojego projektu wolontariackiego przeprowadzili lekcję na temat odnawialnych źródeł energii oraz wymienili oświetlenie w dwóch salach Przedszkola nr 133 w Warszawie.

W zajęciach przeprowadzonych przez wolontariuszy wzięło udział około 30 dzieci z najstarszych grup przedszkola. Przedszkolaki obejrzały fragmentyfilmu  „Jak robimy prąd?" i dowiedziały się,  jak powstaje energia elektryczna w elektrowni wodnej  i na farmach wiatrowych. Wolontariusze PGE opowiedzieli dzieciom również o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Na koniec wszyscy wspólnie przygotowali kolorowe wiatraki. Dzieci dekorowały kartki,  składały je i przypinały do patyczków. Spośród całego morza kolorowych wiatraczków wybrano najładniejsze, a ich autorzy otrzymali specjalne nagrody.

Wolontariusze PGE wymienili też lampy w dwóch przedszkolnych salach. 

 

Zdjęcia: Artur Dusza

gkpge_fundacja_site