Turniej Piłkarski o Puchar Małego Powstańca rozgrywany jest w Warszawie nieprzerwanie od 12 lat. Fundacja PGE wspiera organizację wydarzenia już po raz piąty. Zawody co roku przypominają, że w Powstaniu Warszawskim uczestniczyli nie tylko dorośli, ale także dzieci.

nag-7.jpg

Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Zawody odbędą się od 31. lipca do 2. sierpnia na terenie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przy ulicy Konwiktorskiej 6 w stolicy.

Celem turnieju jest propagowania wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami. Przez 3 dni dzieci z Polski, Anglii, Ukrainy i Niemiec nie tylko grają w piłkę, ale uczestniczą w zajęciach historyczno-edukacyjnych mających za zadanie promocję Warszawy i poznanie jej historii. Przewidziana jest wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wycieczka po Starówce, która zakończy się oddaniem hołdu pod pomnikiem Małego Powstańca podczas godziny „W”. Wtedy wszyscy uczestnicy turnieju oddadzą hołd dzieciom biorącym udział w II wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim.

W tegorocznym Turnieju wezmą udział młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2007/2008, łącznie około 240 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii.

 

 

gkpge_fundacja_site