Życie wolontariusza nie jest proste! Przekonali się o tym pracownicy PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna, którzy właśnie zbliżają się do finiszu projektu wolontariackiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Skarżysku – Kamiennej.

Szkoła Podstawowa nr 13 wchodzi w skład Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej i jest jedną z największych placówek w mieście. Codziennie ze świetlicy szkolnej korzysta około 150 uczniów. Do tej pory mieli oni do dyspozycji jedną salę przeznaczoną na świetlicę oraz bibliotekę z niewielką czytelnią. Z roku na rok zapotrzebowanie było coraz większe, dlatego też dyrekcja szkoły postanowiła przeznaczyć na ten cel dodatkową salę.

Wolontariusze PGE musieli zmierzyć się z dużą presją – remont świetlicy zbiegł się w czasie z remontem korytarza na piętrze. Musieli dostosować się nie tylko do wzajemnych planów urlopowych, ale także do drugiej ekipy remontowej, która została „zakontraktowana" dużo wcześniej.

Wolontariuszy czeka teraz najtrudniejszy test. W szkole został ogłoszony konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie będzie również oficjalnym otwarciem świetlicy. Wtedy też uczniowie ocenią, czy projekt udało się zrealizować zgodnie z założeniami. Świetlica jest już bezpieczna i kolorowa. Teraz uczniowie zadbają o to, aby była wesoła.

 

gkpge_fundacja_site