Wolontariusze PGE pracowicie spędzili część swoich wakacji w Szkole Podstawowej w Swobodzie – we wsi położonej w województwie łódzkim, w gminie Lututów - starając się, aby dzieci nowy rok szkolny rozpoczęły w komfortowych warunkach.

 

Szkoła Podstawowa w Swobodzie to placówka w której uczy się 40 uczniów, a budynek pamięta rok 1920. Pomysłem zespołu wolontariackiego, była realizacja w tej placówce projektu o nazwie „Rozświetlona Szkoła”. Wolontariusze PGE przy wsparciu pracowników, wymienili wiekowe oświetlenie (36 lamp oświetleniowych) na LED-owe, nadając placówce nowy blask. Zamontowali również oświetlenie na zewnątrz budynku oraz odbyli z dziećmi edukacyjną wyprawę do źródeł energii.

Z początkiem roku szkolnego, już z udziałem dzieci, wolontariusze PGE poprowadzili kolejny etap projektu - poświęcony edukacji. Odbyły się pogadanki, podczas których energetycy opowiadali o swoim zawodzie, źródłach powstawania energii a także o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej. 

Został również ogłoszony konkurs plastyczny „Bezpiecznie z prądem”. Wiele prac wymagało naprawdę sporo zaangażowania nie tylko ze strony dzieci ale też ich rodziców. Po rozstrzygnięciu konkursu zostały rozdane nagrody i dyplomy, ale największą atrakcją dla wszystkich dzieci była wycieczka edukacyjna. Dzieci otrzymały również drobne upominki z logo Fundacji PGE, które sprawiły im ogromną radość.

W październiku zapełniony dziećmi autokar wyruszył na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Interaktywnego - PGE Giganty Mocy w Bełchatowie oraz do Kina Kultura, gdzie dzieci wspólnie z opiekunami i Wolontariuszami PGE obejrzeli bajkę pt.: „Basia 2”. W muzeum wszyscy wzięli udział w warsztatach przedszkolnych „Z pamiętnika Pana Dzika”, a także w towarzystwie przewodnika poznali historię węgla, proces jego wydobycia oraz przekształcenia w energię elektryczną. Dzięki wizycie w PGE Gigantach Mocy i zajęciach prowadzonych w formie zabawy, dzieci poznały i zapamiętały zagadnienia z zakresu nauk ścisłych, w tym geografii i geologii, biologii, paleontologii, chemii oraz fizyki.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lututowie - Renata Pagacz, złożyła serdeczne podziękowania wolontariuszom PGE, za realizację projektu w wymienionej placówce, dzięki któremu znacznie wzrósł komfort pracy i nauki, a także bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz całego budynku.

gkpge_fundacja_site