Dzięki Wolontariuszom PGE - edukacja poprzez zabawę, pozwoliła dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Akademii Bolka i Lolka w Bełchatowie, przyswoić wiedzę na temat energii elektrycznej i jej wykorzystaniu na co dzień.

Założeniem projektu było przeniesienie dzieci w pasjonujący i ciekawy świat przyrody nieożywionej. Edukacja poprzez zabawę, przy wykorzystaniu materiałów dydaktycznych, pozwoliła dzieciom przyswoić wiedzę o energii elektrycznej i jej wykorzystaniu na co dzień. Dzieci dowiedziały się, że prąd jest bardzo potrzebny, ale i niebezpieczny oraz jak oni sami mogą przyczynić się do wzrostu efektywności energetycznej.

Celem wolontariuszek PGE było zaciekawienie przedszkolaków podstawami elektryczności, przy wykorzystaniu kolorowych elementów umożliwiających wykonanie zróżnicowanych zadań i ćwiczeń. Dzieci brały czynny udział w zajęciach, ucząc się jak łączyć poszczególne elementy. Zadania przygotowane w ramach projektu miały na celu rozwijać logiczne myślenie przedszkolaków, pobudzać ich wyobraźnię i kreować własną osobowość na tle grupy.

W ramach projektu stworzone zostały pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków, dostosowane do potrzeb i wieku. Tablice magnetyczno-kredowe i materiały graficzne w formie magnesów oraz zestawy do eksperymentowania – to elementy pozwalające w interesujący sposób dla dzieci odkrywać sekrety działania elektryczności krok po kroku.

Pstryk i Bzik, czyli bohaterowie teatrzyku pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, również mieli swój udział w tym projekcie, opowiadając dzieciom o energii oraz zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

gkpge_fundacja_site