Tak radosnego świętowania Dnia Pluszowego Misia w Złoczewie jeszcze nie było. Wszystko za sprawą wolontariuszy PGE, którzy dla maluchów z Publicznego Przedszkola  w Złoczewie zrealizowali swój projekt „Przedszkolak z energią”.

Zespół wolontariuszy PGE Dystrybucja, przy wsparciu grona pedagogicznego i rodzin wymienili w całym przedszkolu 320 świetlówek na energooszczędne. Te działania wolontariusze przeprowadzili przed końcem wakacji, aby dzieci wróciły do zupełnie inaczej oświetlonego budynku.

Edukacja energetyczna

Ponadto wolontariusze PGE zorganizowali pogadanki o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej, pracy elektryka i energetyka oraz różnych źródeł pozyskiwania energii.  Wolontariusze PGE opowiadali o swojej pracy oraz udzielali odpowiedzi na zadawane przez dzieci - niekiedy zaskakujące - pytania. Zainspirowane pogadankami przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne, które były wystawione w trakcie spotkania w złoczewskim MOK-u.

Energetyczny Dzień Pluszowego Misia

22 listopada wolontariusze PGE, wyprzedzając nieco właściwy termin, przygotowali dla przedszkolaków radosne obchody Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola ze Złoczewa spotkały się w tutejszym ośrodku kultury i wspólnie bawiły podczas zakończenia projektu „Przedszkolak z energią”. Wolontariusze przygotowali dla nich oczywiście pogadankę z energia w tle – o historii pralki oraz całe mnóstwo dodatkowych energetycznych atrakcji. Była prezentacja sprzętów elektrycznych przygotowanych z surowców wtórnych przez poszczególne grupy przedszkolne,  zasad zabawek działających „na prąd”, poznawanie różnych źródeł energii elektrycznej, budowanie z klocków miniatury wybranego urządzenia elektrycznego znajdującego się w przedszkolu, „zawody ruchowe” przedszkolaków, zajęcia kuchenne - przygotowanie sałatki  energetycznej z owoców , które dzieci wybiorą; konkurs na temat energii i ekologii i wiele innych.

Zabawa trwała do pory obiadowej, a na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek od Fundacji PGE.

gkpge_fundacja_site