Już po raz drugi Wolontariusze PGE, a na co dzień pracownicy PGE Dystrybucja Oddział Warszawa, zawitali ze swoim prospołecznym projektem do Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu.

Projekt „Myślimy globalnie - działamy lokalnie” polegał na poprawie efektywności energetycznej oświetlenia w Szkole Podstawowej nr 1. Wolontariusze PGE są zawsze ciepło witani w przasnyskiej podstawówce. W tym roku dzięki ich pomysłowości i kreatywności szkoła zyskała lepsze oświetlenie, a co za tym idzie – dobrą energię.

To już drugi projekt realizowany przez wolontariuszy PGE dla szkoły. W tegorocznej edycji zespół wolontariacki, przy udziale wspierających ich pracowników szkoły, wymienili łącznie 160 konwencjonalnych źródeł światła (głównie świetlówek, ale też halogenów i żarników) na energooszczędne odpowiedniki typu LED na obu piętrach w części komunikacyjnej budynku (hol główny, korytarze i klatki schodowe).

Pod okiem wolontariuszy PGE uczniowie szkoły poznali także tajniki elektryki i przekonali się, jak pozytywny wpływ na środowisko ma wymiana oświetlenia na LED-owe. Zespół wolontariacki przeprowadził trzydniowy cykl warsztatów z bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej dla uczniów klas 1-3. Z kolei starsze dzieci – z klas 4-8 – zaprosili na seanse filmowe na temat energetyki i roli PGE w tej gałęzi przemysłu. Co ważne, zajęcia przeprowadzono w sali filmowej, która powstała z inicjatywy naszych wolontariuszy w V edycji wolontariatu pracowniczego PGE.

gkpge_fundacja_site