Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior i – szczególnie w lecie – sprzyjają wypoczynkowi. Jednak to właśnie tu pracowite wakacje organizują sobie wolontariusze PGE, na co dzień pracownicy posterunku energetycznego Giżycko PGE Dystrybucja O. Białystok.

Zespół, do którego co roku dołączają kolejni chętni, działa na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku obiektem ich zainteresowania stał się Dom Opieki Społecznej w Giżycku. Wolontariusze PGE wraz pracownikami DOS stworzyli z magazynu pokój do arteterapii. 

Tak naprawdę przekształcili „większy schowek na szczotki” w małą pracownię artystyczną, w której mieszkańcy domu mogą się zrelaksować, ale też rehabilitować poprzez sztukę.  DOS w Giżycku to duży ośrodek. Mieszka w nim blisko 130 osób o różnym stopniu niesprawności i potrzeb. Dotychczas na 1. piętrze, gdzie przebywa najwięcej osób leżących, nie było „spokojnego kątka” na relaks. Dzięki wolontariuszom PGE ta sytuacja się zmieniła.

Wolontariusze PGE odnowili pokój - wyszlifowali go, położyli gładzie i pomalowali, zakupili i poskręcali białe meble, zadbali o dekoracje – stworzyli małe królestwo sztuki, gdzie uzdolnieni mieszkańcy spotykają się, aby tworzyć z pasją swoje działa. Wolontariusze uczestniczyli w zajęciach decoupage’u i szydełkowania/haftowania. Trochę pomagali, trochę przeszkadzali, ale wspólnie z pensjonariuszami cieszyli się nowym pomieszczeniem i perspektywami.

gkpge_fundacja_site