Świetlica w Centrum Wolontariatu w Kraśniku jest jasna, przytulna i ciepła. To wszystko efekt dwuletniej współpracy z wolontariuszami PGE.

Świetlica środowiskowa „Słońce na dłoni” prowadzi swoją działalność od grudnia 2007 roku. To tu dzieci i młodzież w bezpiecznej i twórczej atmosferze poznają siebie i innych, uczą się oraz rozwijają swoje zainteresowania. W tym roku wolontariusze PGE wyremontowali pomieszczenia świetlicy, która mieści się w zabytkowym budynku klasztoru i boryka z wieloma problemami. Wolontariusze oczyścili ściany z farby, nałożyli tynk gipsowy i pomalowali ściany. Wymienili lampy halogenowe na korytarzach, w sali i wiatrołapie oraz przed wejściem do świetlicy, a także powiesili maskownice na grzejniki i rury. Na jednej ze ścian wolontariusze przeznaczyli trochę miejsca na radosną twórczość dzieci – przygotowali dla nich magnetyczną tablicę do pisania kredą.Udało im się także wymienić drzwi zewnętrzne. 

Tegoroczny projekt jest kontynuacją prac zrealizowanych podczas zeszłorocznej edycji programu wolontariackiego, w ramach którego w świetlicy wymieniono stare i nieszczelne okna. Wolontariusze usunęli z nich również kraty, które w razie pożaru skutecznie blokowałyby drogę ewakuacyjną.

gkpge_fundacja_site