Salę Doświadczania Świata zbudowali wolontariusze PGE dla dzieci z Przedszkola Publicznego Integracyjnego Nr 51 w Opolu.

 

- Nasze kontakty z przedszkolem sięgają kilka lat wstecz. Przedszkole jest szczególne gdyż posiada oddziały integracyjne dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi jak i umysłowymi. Pierwszy raz o programie wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” przeczytałem w intranecie i pomyślałem, że to super sprawa – mówi wolontariusz PGE, Marek Piotrowski.

Wolontariusze PGE, z racji posiadanych uprawnień, podjęli się wykonania instalacji elektrycznej, którą należało zmodernizować pod kątem podłączenia i uruchomienia urządzeń terapeutycznych. Ponadto, w Sali pomalowano ściany, położono fototapetę, ułożono wykładzinę i listwy przypodłogowe. Na zakończenie prac zamontowano sprzęt do wyświetlania wizualizacji i nagłośnienie, które pomagają przy terapii. Wolontariusze PGE przygotowali również dla dzieci zajęcia na temat różnych źródeł energii. Wspólnie z przedszkolakami i nauczycielami wykonali mini modele wiatraczków, malując, sklejając i montując poszczególne elementy. Dzieci obejrzały też krótki film o elektrowniach wiatrowych, a wolontariusze wytłumaczyli w prostych słowach ich funkcjonowanie. 

- Na koniec usłyszeliśmy od dzieci gromkie „Dziękujemy”, co było największą nagrodą za nasz wysiłek. Muszę przyznać kiedy jestem gościem w przedszkolu, zawsze po cichu, aby nie zakłócać zajęć - zaglądam do Sali i kiedy widzę przejęte dzieci biorące udział w ćwiczeniach mam ogromne poczucie spełnienia. I wiem, że to nie jest nasze ostatnie słowo – dodaje Marek Piotrowski. 

gkpge_fundacja_site