Wolontariusze PGE w ramach wolontariatu pracowniczego pomagają podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

 

Projekt pracowników PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra – Iwony Szostak, Marka Czekana i Tadeusza Fabisiaka polega na pozyskaniu środków na rehabilitację oraz na aktywizacji mieszkańców DPS w Nowym Czarnowie m.in. poprzez indywidualną zabawę, uczestniczenie wraz z podopiecznymi w imprezach integracyjno-kulturalnych, organizowaniu dla nich wycieczek oraz na pomocy wynikającej z doraźnych potrzeb podopiecznych DPS. Dofinansowanie otrzymane w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” przeznaczyli na zakup sprzętu do rehabilitacji: mat gimnastycznych, bieżni, stepera, rowerków i radiomagnetofonu. 

W ramach pozyskania środków na indywidualną rehabilitację wolontariusze PGE we wrześniu zorganizowali w Gryfinie imprezę charytatywną, w której uczestniczyło około 800 osób. Impreza adresowana była głównie do dzieci. Wszystkie atrakcje, a było ich wiele, przygotowane były z myślą o nich. Wolontariusze wspólnie z podopiecznymi i personelem DPS w trakcie imprezy zebrali wraz z wpłatami darowizn 5 149,51 zł. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów rehabilitacji podopiecznych DPS.

Wolontariat zespołu w ramach I edycji wolontariatu pracowniczego trwać będzie do końca 2014 r. Również do końca roku trwa zbiórka do puszek wystawionych na bramach głównych wszystkich elektrowni Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Zebrane datki zostaną przeznaczone na rehabilitację podopiecznych DPS.

gkpge_fundacja_site