15 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw w Chałupkach Dębniańskich zmodernizowanego w ramach I edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Pracownicy Grupy Kapitałowej PGE: Dominik Ogryzek (PGE Obrót S.A.), Janusz Niemirowski (PGE Obrót S.A.) i Sławomir Lizak (PGE Dystrybucja S.A.) przez 4 tygodnie odnawiali i naprawiali sprzęt, który posłuży dzieciom z okolicznych miejscowości.

 

Wolontariusze PGE naprawili i pomalowali istniejące urządzenia, wyrównali i przygotowali teren placu oraz zamontowali nowe elementy. Z ich pracy skorzystają mieszkańcy Chałupek Dębniańskich i Grodziska Nowego. Podczas uroczystego otwarcia symbolicznie przecięto wstęgę i poświęcono zmodernizowany plac zabaw. W uroczystościach wzięli udział okoliczni mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych władz.  Otwarcie placu zabaw zostało połączone z obchodami „Dożynek wiejskich”.

- Zdecydowałem się na udział w programie, ponieważ lubię pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. Udział w programie naszego zespołu spowodował, że w naszej małej ojczyźnie powstało miejsce, gdzie rodzice ze swoimi dziećmi mogą w sposób pożyteczny, rodzinny i radosny spędzać wspólnie wolny czas. Poprawiła się estetyka nie tylko terenu wokół Ośrodka Kultury, ale całego sołectwa. Przy realizacji projektu okazało się też jak wiele aktywnych osób jest wśród naszej społeczności. Wystarczy dać im tylko odpowiednie instrumenty, a chęć i zapał przychodzą już same – mówi Dominik Ogryzek, lider zespołu wolontariackiego. 

Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem zmodernizowanego placu zabaw, chwalili inicjatywę i zespół wolontariacki, który bezinteresownie podjął wysiłek i trud dla mieszkańców lokalnej społeczności. Zaproszeni goście rzekazali gratulacje i podziękowania dla całego Zespołu i organizatorów programu wolontariatu pracowniczego PGE. Najmłodsi od razu mogli przetestować nowy sprzęt oraz wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach, grach i zabawach, które dostarczyły im wiele uśmiechu i radości.

gkpge_fundacja_site