W ramach wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” pracownicy PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna: Marcin Gierczak, Jacek Sójka i Janek Karasiński wymienili lampy w Szkole Podstawowej w Górnikach. Zmodernizowana instalacja elektryczna pozwoli na lepsze oświetlenie sal szkolnych a uczniom zapewni przyjazne warunki do nauki i pracy.

 

Stare lampy służyły w szkole 36 lat. Pracownicy PGE zdawali sobie sprawę, że ich wymiana jest konieczna. Sami mówią, że wymiana lamp i instalacji nie była dla nich trudnym zadaniem, bo to właśnie na elektryce znają się najlepiej. W ramach projektu wolontariusze PGE zajęli się demontażem starych lamp i montażem nowych oraz sprawdzili poprawność działania instalacji.

- Wymiana lamp objęła 6 sal lekcyjnych, bibliotekę i część korytarzy. Jest jeszcze trochę do zrobienia, więc jeśli Fundacja w przyszłym roku ogłosi kolejny konkurs, będziemy startowali. Zostaliśmy zaproszeni jako goście specjalni na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, dlatego warto, chociażby dla tego miłego uczucia – opowiada Marcin Gierczak, lider zespołu.

gkpge_fundacja_site