Wraz z początkiem roku szkolnego zakończył się projekt remontu biblioteki i utworzenia czytelni dla młodszych dzieci w Szkole Podstawowej nr 12 w Łodzi. Czwórka wolontariuszy z Oddziału Łódź-Miasto PGE Dystrybucja S.A.: Arek Krysiewicz, Seweryn Cieślak, Marcin Raczkowski, pod wodzą Marzeny Klepczyńskiej przez kilka wakacyjnych tygodni modernizowało pomieszczenia biblioteczne, nadając im kolorowy, nowy wystrój i funkcjonalność.

 

Najpierw odświeżyli pomieszczenia, malując ściany w ciepłym, żółtym kolorze. Później przyszedł czas na nową aranżację przestrzeni. Zakupili stoły, krzesła, sofę i kilka pufów – wszystko w wielokolorowej tonacji.

Jak twierdzi Arek:

- Pufy są bardzo wygodne, mogą powstawać pewne scysje dotyczące ich użytkowania.

- Najwięcej pracy było przy malowaniu i ustawianiu regałów z książkami – opowiada Marzena. – Ale mieliśmy solidne wsparcie własne i ze strony szkoły.

Uroczyste oddanie „nowej” biblioteki do użytku odbyło się podczas rozpoczęcia roku szkolnego dla klas młodszych. Wówczas wolontariusze ( ubrani niemniej uroczyście od pierwszaków) przekazali na ręce dyrektorki SP 12 – Anny Wróblewskiej symboliczny klucz do biblioteki, a uczniom życzyli dobrego nowego roku szkolnego i owocnego korzystania z biblioteki.

Zachęcali, aby „nowa” biblioteka stała się miejscem inspirującym do poszukiwań i odkrywania nowych, nieznanych krain. Po występach drugoklasistów, z grupą nauczycieli i pierwszych czytelników wolontariusze podążyli do biblioteki, aby pozostawić tam swój ślad w postaci tabliczki pamiątkowej. Dzieciaki od razu wypróbowały nowe sprzęty, sadowiąc się wygodnie na nowej, zielonej sofie. Karolowi bardzo spodobał się czerwony puf. Nowa biblioteka już w pierwszym dniu przyciągała ciekawskie spojrzenia, ciekawe jak będzie dalej?

gkpge_fundacja_site