Nowe okna, kurnik, ptactwo domowe i ogród warzywny to efekty działań wolontariuszy PGE na rzecz Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Laskach w województwie podlaskim.

 

Kto jak nie my – to hasło które przyświecało członkom zespołu wolontariuszy PGE - Poszukując pomysłu na wolontariat nikt z nas nie spodziewał się, że nasz projekt będzie zmierzał właśnie w tym kierunku. Nie sądziliśmy, że miejsce, które zapewnia schronienie kobietom i dzieciom, boryka się z tak podstawowymi problemami – mówi lider zespołu, Monika Dziarnowska.

Najpilniejszą potrzebą ośrodka w Laskach okazała się wymiana okien, na którą wolontariusze przeznaczyli całe otrzymane dofinansowanie. Zbudowano kurnik, pozyskano ptactwo domowe, przygotowano ogródek warzywny i obdarowano mieszkańców ośrodka dodatkowym wyposażeniem.

Rozesłany został także komunikat do pracowników PGE Obrót z informacją o zbiórce artykułów przemysłowych, drobnego sprzętu AGD. Do zbiórki przyłączyli się pracownicy PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa. Jednemu z członków zespołu udało pozyskać się kury do kurnika i to nie byle jakie – szczep japoński oraz ziarno.

Pracownicy przekazali również m.in.  komody, szafki, farby, pędzle. Specjalistyczna firma wymieniła w Domu okna. Wolontariusze PGE zakupili także nasiona do ogródka.

Magdalena Chylińska, kierownik ośrodka w Laskach o akcji wolontariuszy PGE: - Często zastanawiałam się, co zrobić, żeby przetrwać kolejną zimę. Zadawałam sobie pytanie, skąd wyczarować kilka tysięcy złotych na wymianę okien. Miałam świadomość, że to niemożliwe, bo przecież pieniądze nie spadają z nieba... Dzięki wolontariuszom PGE marzenia się spełniły. Bardzo dziękuję.

gkpge_fundacja_site