Zbudowanie wiaty dla koni, to pomysł wolontariuszy PGE ze spółki PGE GiEK S.A. i jej oddziałów - KWB Turów i Elektrowni Turów. Zespół połączył jeden cel - pomaganie zwierzętom w „Fundacji MAJA Schronisko dla koni” w Bogatyni.

"Fundacja MAJA" opiekuje się potrzebującymi zwierzętami. Pod jej opieką znajdują się konie, psy, koty, osiołek Arek oraz owca Malwina. Realizacja projektu zapewniła zwierzętom bezpieczeństwo. Wybudowana wiata pozwoli na schronienie się  koni przed nadmiernym ciepłem oraz zimnem. To już druga inicjatywa wolontariuszy PGE na rzecz "Fundacji MAJA" w Bogatyni. W ubiegłym roku wolontariusze PGE wybudowali kojce dla psów.

- Nasz tegoroczny projekt też jest ambitny, ponieważ oprócz głównego zadania jakie sobie postawiliśmy - dotyczący wybudowania specjalnej wiaty dla koni - stoją przed nami inne, dodatkowe cele. Na czas trwania projektu uruchomiliśmy wspólnie z "Fundacją MAJA" program „Młody wolontariusz”. Chcemy zarażać dzieci i młodzież pomaganiem. Ku naszemu zaskoczeniu akcja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi Henryk Izydorczyk, jeden z wolontariuszy PGE, a zarazem koordynator programu w spółce PGE GiEK SA. 

- Dzięki nam młodzi ludzie zapoznają się z wolontariatem na rzecz zwierząt, a przy okazji spędzają aktywnie czas, korzystając z możliwości jazdy konnej, oczywiście pod moim nadzorem – mówi Krzysztof Majewski, lider zespołu wolontariackiego. - Jest to też okazja do przekazywania istotnych informacji dotyczących kwestii problemu bezdomności, przemocy i złego traktowania zwierząt oraz do aktywizacji nowych wolontariuszy na rzecz schroniska. W tym celu przygotowywana jest przez nasz zespół specjalna promocyjno-edukacyjna prezentacja multimedialna oraz teledysk – dodaje.

Aktualnie wolontariusze mają jeszcze przed sobą wykonanie prezentacji multimedialnej dla potrzeb schroniska i specjalnego teledysku. Jak podkreśla lider: 

- My, pracownicy PGE,  posiadamy energię z serca i potrafimy się nią dzielić. 

Warto również wspomnieć, że wolontariusze PGE oddają swoją każdą wolną chwilę dla zwierząt i biorą czynny udział w życiu Fundacji Maja przez cały rok.

gkpge_fundacja_site