W Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi dzięki wolontariuszom PGE powstała przestrzeń do zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

Zajęcia (np. z użyciem światła) będą tu prowadzone przez nauczycieli indywidualnie, z uwagi na różny stopień niepełnosprawności podopiecznych. Ich celem jest zwiększenie samodzielności, wyciszenie emocji i relaks. Projekt realizowany był w czasie wakacji, gdyż wtedy Ośrodek praktycznie nie pracuje, a wolontariusze PGE chcieli zrobić niespodziankę wychowankom i nauczycielom.

Nie obyło się bez zaskoczenia i konieczności dodatkowych prac, np. wolontariusze musieli wymienić istniejące oprawy oświetleniowe na krótsze, gdyż poprzednie kolidowały z karniszem mocowanym do sufitu. Przygotowano również specjalne zawieszenie przy suficie, do podwieszania platformy lub worka sako (bezpieczne - wypróbowane osobiście).

- Podczas realizacji dotknęliśmy świata, o którym wiedzieliśmy, że istnieje, ale żadne z nas wcześniej się z nim nie zetknęło. To świat dzieci i osób z głębokim upośledzeniem umysłowym. Mamy nadzieję, że nasz projekt choć w części przyczyni się do ich lepszego funkcjonowania w świecie - mówi Marek Sikora, lider zespołu. - To była nasza pierwsza przygoda z wolontariatem, bardzo nam się spodobała i już myślimy o następnych projektach. 

Zdjęcia: Artur Dusza, Marek Sikora

gkpge_fundacja_site