20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku uroczystości miały szczególny charakter ze względu na mijające 30 lat od ustanowienia konwencji praw dziecka. W organizację obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka włączyła się również Fundacja PGE.

Konferencja naukowa o prawach dziecka, przedstawienia, warsztaty dla dzieci z raciborskich szkołach i przedszkolach, finał piłkarskiego turnieju uczniów z udziałem słynnych sportowców, m.in. Sebastiana Mili, Justyny Święty-Ersetic, Sebastiana Świderskiego i Ryszarda Wolnego, a na koniec gala finałowa i koncert Golec uOrkiestra – to wszystko z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które w tym roku zostały zorganizowane w Raciborzu.

Obchody trwały od czwartku do soboty. W wydarzeniach wzięło udział tysiące dzieci i młodzieży z raciborskich szkół i przedszkoli. Najmłodsi obejrzeli edukacyjne przedstawienie „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o zasadach bezpiecznego korzystania z prądu.

gkpge_fundacja_site