To dla nas ogromny zaszczyt, że PGE Polska Grupa Energetyczna mogła objąć mecenatem wydarzenie o takiej randze, jakim jest festiwal „Chopin i jego Europa”. Poziom artystyczny oraz oprawa imprezy, znakomici artyści, a także zainteresowanie jakim cieszy się festiwal jedynie potwierdzają fakt, że wydarzenie to jest świetnym preludium do rozpoczynającego się już w styczniu Roku Chopinowskiego – mówi Romuald Zadrożny Dyrektor Departamentu Marketingu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Wśród artystów, zaproszonych do udziału w festiwalu, znalazły się m.in. takie nazwiska jak: Argerich, Ohlsson, Ax, Lugansky, Goerner, Melnikov, Shelley, czy bracia Capuçon. Polską szkołę fortepianu reprezentować będzie Janusz Olejniczak, Magdalena Lisak, Ewa Kupiec, Ewa Pobłocka. Niewątpliwym wydarzeniem będzie także występ „cudownych dzieci fortepianu” - czternastoletniego Jana Lisieckiego i trzynastoletniej Aimi Kobayashi. W ramach festiwalu odbędzie się 25 koncertów m.in. w Filharmonii Narodowej, Operze Narodowej i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz na Zamku Królewskim w Warszawie.

Organizatorem festiwalu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym jest Stanisław Leszczyński – wybitny polski znawca muzyki Chopina. Więcej informacji www.sztukawymagaenergii.pl Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie http://pl.chopin.nifc.pl/festival/