Niewłaściwe korzystanie z urządzeń elektrycznych i brak świadomości o zagrożeniach związanych z użytkowaniem sieci wysokiego napięcia w dalszym ciągu są przyczyną wielu tragicznych wypadków. Z tego powodu PGE podejmuje działania edukacyjne, uczące jak zapobiegać wypadkom, skierowane do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, a także bliskiego otoczenia.

W ramach rozpoczętej akcji, w lipcu, premierę miały dwa filmy edukacyjne, przeznaczone dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej. Bohaterem filmu skierowanego do najmłodszych widzów jest wesoły naukowiec Pan Piorunek, który w towarzystwie dwójki dzieci w przystępny sposób tłumaczy „upodobania” prądu. W jednym z eksperymentów dzieci dowiadują się, że stawianie napojów w pobliżu komputera może okazać się bardzo groźne.

W filmie dla młodzieży zobaczyć można dwóch nastolatków przeprowadzających eksperymenty, obrazujące co może się wydarzyć, gdy urządzenia elektryczne, np. suszarka do włosów, używane będą w niewłaściwy sposób. Akcja edukacyjna będzie wspomagana dystrybucją scenariuszy lekcyjnych, opartych na zrealizowanych filmach.

Inicjatywa jest elementem polityki Grupy, kładącej szczególny nacisk na działania edukacyjne, promujące oszczędne i bezpieczne korzystanie z energii.  Poprzez filmy, w których realizację zaangażowali się pracownicy m.in. PGE Dystrybucja, jednej z linii biznesowych Grupy Kapitałowej PGE, spółka chce dotrzeć do jak największej grupy użytkowników energii elektrycznej i kształtować dobre nawyki.

 

Filmy są dostępne na kanale GK PGE w YouTube

Pan Piorunek cz.1

Pan Piorunek cz.2