W najnowszym odcinku obejrzymy trening na quadach na zboczu góry, lasy z 26 mln drzew oraz specjalnie wzmocnione konstrukcyjnie domy przysłupowe – warsztaty tkackie. Bohaterowie udadzą się także do Bogatyńskiego Miejskiego Muzeum „Dworzec Historyczny”.

„Wakacje pod prąd” to cykl siedmiu odcinków, w których Leszek Talko, dziennikarz, pisarz i miłośnik podróży, wraz ze swoimi dziećmi odwiedza piękne, ale mało znane w Polsce miejsca, w tym takie, które powstały z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej w ramach działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju. W poprzednich odcinkach zaprezentowano kompleks Wawrzkowizna koło Bełchatowa oferujący m.in. 100 ha jezior i lasów, wystawę Giganty Mocy w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Górę Kamieńsk. W kolejnych programach Talkowie odwiedzą m.in. Solinę i Hel.

W ramach projektu przygotowano również konkurs dla internautów. Na stronie www.wakacjepodprad.pl można wskazać miejsce, do którego bohaterowie cyklu udadzą się na zakończenie wakacji. Nagrodą dla autora najciekawszego opisu będzie udział wraz z rodziną w nagraniu ostatniego odcinka programu oraz voucher na rodzinny weekend.

Emisji każdego odcinka towarzyszy publikacja artykułów w piątkowych wydaniach „Gazety Wyborczej”, barwnie opisujących przygody Talków w nowym miejscu. „Wakacje pod prąd” są promowane także w radiu Złote Przeboje i na portalu gazeta.pl.