„Energetyczny kadr” to szansa dla wszystkich, którzy robią niezwykłe zdjęcia, na pokazanie swoich prac i zdobycie atrakcyjnych nagród. Do konkursu zgłosić można zarówno zdjęcie symbolicznie ujmujące tematy związane z energią, czyli zdjęcia, które „energetyzują”, jak również zdjęcia przedstawiające obiekty związane z sektorem energetyki. Prace konkursowe mogą być więc wprost związane z energią lub być nią inspirowane. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej nie będą przez komisję konkursową brane pod uwagę. Każdy uczestnik może zgłosić jedną fotografię i musi być to zdjęcie własnego autorstwa. Konkurs przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy ukończyli 16 lat.

Prace można zgłaszać do 15 września 2015 r. na adres: konkurs.pgesa@gkpge.pl. Spośród przesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni zdjęcia, które najlepiej oddają temat przewodni konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 października 2015 r.

Na autorów trzech najlepszych zdjęć czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 7 500 zł oraz nagroda specjalna – udział w VI Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych ENERGIA 2016 organizowanych przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

To już druga edycja konkursu „Energetyczny kadr”. Pierwsza odbyła się w 2014 roku i kierowana była wyłącznie do pracowników Grupy Kapitałowej PGE. Konkurs okazał się wielkim sukcesem i wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród pracowników, dlatego PGE postanowiła w tym roku rozszerzyć formułę.

Więcej informacji o konkursie dostępne w na stronie konkursu.