Hasłem przewodnim tegorocznych targów jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie zagadnienia związane m.in. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną i dobrze wpisuje się w działania polskiego rządu, określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Dzięki potencjałowi doskonale wykształconych specjalistów polska gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna. Targi przemysłowe Hannover Messe 2017 to doskonałe miejsce, żeby to udowodnić – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Polskie stoisko o powierzchni ok. 1,2 tys. mkw. znajduje się w głównej hali kompleksu targów i będzie miejscem prezentacji osiągnięć polskiej gospodarki. Swoje produkty przedstawi na nim 10 polskich firm. Na polskim stoisku obecnych będzie też 8 województw i 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych. W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, w tym 3, które otrzymały w ramach konkursu „Start-upy w Pałacu” nagrodę Ministra Rozwoju i Finansów.

W ubiegłym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.

Zaktualizowana strategia Grupy PGE kładzie szczególny nacisk na rozwijanie nowych modeli biznesowych i segmentów działalności. Będzie to możliwe m.in. dzięki zaangażowaniu się Grupy PGE we współpracę nad rozwojem i komercjalizacją nowych technologii z wiarygodnymi partnerami o kompetencjach pozwalających na uzyskanie synergii oraz przewagi konkurencyjnej.