Zlot rozpocznie się 28 września o godz. 16. Na scenie w Parku Olszewskich w Bełchatowie zaprezentują się siatkarze PGE Skry, a wśród nich Mistrzowie Świata: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos i Andrzej Wrona. Kibice będą mieli okazję przywitać także nowych zawodników, którzy wzmocnili drużynę przed nowym sezonem – oprócz Michała Winiarskiego, który po rocznym pobycie w Rosji wrócił do Polski, są to: Piotr Badura, Srećko Lisinac, Nicolas Marechal, Kacper Piechocki i Ferdinand Tille. O muzyczne doznania zadba grupa Afromental. Atrakcją drugiego dnia zlotu (29 września) będzie mecz PGE Skry przeciwko jednej z europejskich drużyn. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

IV Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów odbędzie się w ramach Siatkarskiego Weekendu Mocy. Impreza organizowana przez bełchatowski magistrat rozpocznie się w sobotę 27 września na Placu Narutowicza. Na głównym deptaku miasta zostanie zorganizowany Piknik Olimpijski.

PGE Skra Bełchatów to najbardziej utytułowany klub siatkarski w Polsce. W ostatnich dziesięciu latach bełchatowianie zdobyli osiem tytułów mistrza Polski i sześć Pucharów Polski. Klub odnosił także sukcesy w siatkarskiej Lidze Mistrzów i na Klubowych Mistrzostwach Świata. Zawodnicy z Bełchatowa stanowią trzon reprezentacji Polski, która pod wodzą Stephane Antigi (w ubiegłym sezonie będącego zawodnikiem PGE Skry) zdobyła Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014.  Sponsorem strategicznym klubu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.  

 

gkpge_biuroPrasowe_site