Współpraca z Zofią Klepacką idealnie wpisuje się w jeden z filarów Strategii Grupy PGE, jakim jest energia przyjazna dla środowiska. Żeglarstwo jest wymagającym i pięknym sportem, związanym z odnawialnymi źródłami energii, jakim są wiatr i woda. Mam nadzieję, że nasza mistrzyni wróci z igrzysk olimpijskich z medalem – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE przedłuża współpracę z  Zofią Klepacką

Praktycznie wszystkie plany na ten rok podporządkowane są pod najważniejszą imprezę sportową tego roku, a więc Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wierzę, że wsparcie PGE Polskiej Grupy Energetycznej pozwoli mi na dobre przygotowanie się do olimpijskich zmagań – mówi Zofia Klepacka.

W ramach współpracy zawodniczka będzie eksponowała logotyp PGE na sprzęcie sportowym, w tym na żaglu, podczas treningów i zawodów oraz we wszystkich działaniach w social mediach. Współpraca zakłada także wspólne akcje wizerunkowe.  

Zofia Klepacka to multimedalistka w żeglarskiej klasie RS:X. Wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Na swoim koncie ma także liczne sukcesy w Mistrzostwach Polski. Jej najważniejszym osiągnięciem w dotychczasowej karierze jest zdobycie brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2012 r. PGE Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem zawodniczki od 2012 roku.

gkpge_biuroPrasowe_site