Ostatnie zmagania najlepszych kitesurferów, a zarazem rozgrywki finałowe Pucharu Polski, odbyły się w dniach 29-31 sierpnia w Jastarni. Do zawodów przystąpiło aż 11 zawodników z zagranicy, w tym mistrz świata z roku 2013 – Florian Gruber oraz aktualny wicemistrz świata – Riccardo Leccese.

W ostatnim dniu zawodów kitesurferzy zmagali się w kategorii Freestyle. Skrajnie niekorzystne warunki pogodowe nie pozwoliły rozegrać do końca rywalizacji finałowej i zawody w Jastarni zakończyły się ex aequo pierwszym miejscem Victora Borsuka i Marka Rowińskiego. Ponieważ zawodnicy ukończyli sezon z taką samą liczbą punktów o miejscu w klasyfikacji finałowej zadecydowały wyniki poszczególnych zawodów. Zgodnie z regulaminem Victor Borsuk zajął ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji finałowej Pucharu Polski i tym samym zdobył tytuł Wicemistrza Polski.

Victor Borsuk to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kitesurferów. Na swoim koncie ma między innymi sześciokrotne mistrzostwo i trzykrotne wicemistrzostwo Polski. W ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Azji na Boracay (Filipiny) oraz na wyspie Pingtan w Chinach. Odnosi również sukcesy jako trener innych czołowych polskich profesjonalnych kitesurferów oraz amatorów. Od lipca 2014 roku pływa w barwach PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

gkpge_biuroPrasowe_site