Na ponad pięciokilometrowej trasie w zamkniętych dla odwiedzających Łazienkach, będą mogli się zmierzyć wszyscy biegacze, chcący sprawdzić się na nietypowej trasie, w nietypowej lokalizacji i o nietypowej godzinie. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wykupienie cegiełki o wartości 20 złotych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na cel charytatywny wskazany przez Fundację PGE „Energia z serca”. Każdy z zawodników otrzyma numer startowy oraz specjalną lampkę – czołówkę. Trasa rozpocznie się przy Agrykoli i przebiegać będzie między innymi Aleją Chińską, wzdłuż której ustawiono imponującą świąteczną iluminację, której mecenasem jest również PGE Polska Grupa Energetyczna.

Nocne bieganie cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Dlatego połączyliśmy przyjemne z pożytecznym – otwieramy podwoje Łazienek dla biegaczy, dając im możliwość zmierzenia się na dystansie 5 kilometrów w zimowej scenerii. Jednocześnie, dzięki charytatywnemu celowi biegu, pomagamy potrzebującym – mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE.

Więcej informacji o biegu – w tym mapę i cel, na jaki zbierane są pieniądze – można znaleźć na stronie organizatora pod adresem www.ontherun.com.pl.

 

gkpge_biuroPrasowe_site