Dla porównania – w analogicznym okresie ubiegłego roku zwiedzających było o 3 tys. mniej. Podczas tegorocznych wakacji zainteresowanie jest tak duże, że organizatorzy wycieczek powiększyli grupy wycieczek do 45 osób, w celu uniknięcia kolejek. Przewodnicy zostali wyposażeni we wzmacniacze głosu, aby być dobrze słyszalnym przez wszystkich.

W tym roku nową atrakcją na stadionie jest FUN ARENA - czynne przez siedem dni w tygodniu Centrum Rekreacyjno-Sportowe stworzone pod wschodnią trybuną. Od tego miejsca rozpoczynają się obecnie wszystkie wycieczki po obiekcie. Każdy zwiedzający dostaje zniżkę na skorzystanie z atrakcji Centrum. Ponadto w ramach wycieczki można obejrzeć m.in.: studio telewizyjne, szatnie zawodników, salę konferencyjną, kaplicę stadionową, strefę mixed zone i lożę VIP.

Wycieczki po stadionie organizowane są przez siedem dni w tygodniu od godz. 10:00 do 18:00 co pół godziny. Uczestnictwo można zgłaszać codziennie w godzinach 9:00-17:00 poprzez e-mail: tours@arenagdansk.com lub pod numerem telefonu: (58) 76 88 444.

Stadion PGE Arena to multifunkcjonalny, nowoczesny obiekt sportowy, pełniący rolę centrum biznesu, rozrywki i rekreacji. Organizowane są na nim mecze piłkarskie, koncerty, wydarzenia sportowe i kulturalne. Obiekt może pomieścić 44 tysiące kibiców. Na co dzień na PGE Arenie swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk. Podczas UEFA EURO 2012 na stadionie rozegrano trzy mecze grupowe oraz jeden ćwierćfinałowy.

Od 31 maja 2011 r. sponsorem tytularnym stadionu jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Zawarta na 5 lat umowa jest największym projektem typu naming rights (sprzedaż praw do nazwy obiektu) w Polsce.

gkpge_biuroPrasowe_site