Podczas dwóch dni Red Bull 111 Megawatt zawodnicy będą konkurować na specjalnie zaprojektowanej trasie. Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje, a udział w nich będzie mogło wziąć jeszcze więcej chętnych niż w latach poprzednich – limit uczestników ustalony został na 1 000 osób. Najlepszych 500 spotka się w wielkim finale. Fani enduro, zarówno w odmianie extreme, jak i hard, spodziewać się mogą widowiskowej rywalizacji.

Do podbełchatowskiej gminy Kleszczów po raz kolejny zjadą najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata, by wziąć udział w tej kultowej imprezie. Jednym z nich będzie Tadeusz Błażusiak, najlepszy zawodnik w historii tej dyscypliny.

Czym enduro różni się od innych zawodów motocyklowych? Enduro to jedna z dyscyplin sportu motocyklowego, w której zawodnicy ścigają się na trasach terenowych i asfaltowych, dobranych pod kątem sprawdzenia wytrzymałości zawodnika i sprzętu. Trasa enduro liczy zwykle od 100 do 200 km, a zawody rozgrywane są w różnych klasach ze względu na pojemność silników pojazdów. W czasie dwudniowych rozgrywek motocykliści poddawani są czterem rodzajom prób: próba rozruchu silnika, próba szybkości, enduro i cross testy. 

Partnerem strategicznym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Wstęp na imprezę jest darmowy. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów można znaleźć na stronie www.redbull.pl/111megawatt.

 

gkpge_biuroPrasowe_site