Spektakularne wyzwanie, około 5 tys. uczestników, gwiazdy sportu i dużo pozytywnej energii – tak zapowiada się projekt Camp, czyli Największa Lekcja WF-u, która 23 listopada odbędzie się na warszawskim Torwarze. Partnerem wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

To będzie szczególna lekcja wf-u zorganizowana przez Fundację Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Znany szczypiornista po raz drugi zaprosi dzieci i młodzież do wspólnego trenowania i próby ustanowienia nowego rekordu Guinnessa. W zeszłorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w Ergo Arenie w Gdańsku, wzięło udział ponad 3 tys. dzieci. Teraz na warszawskim Torwarze ma zebrać się 5 tys. osób. Projekt Camp, czyli Największa Lekcja WF-u, rozpocznie się punktualnie o godz. 10.

Głównym partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a patronat honorowy nad największą lekcją wychowania fizycznego objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Inicatywę wsparła także PGE Polska Grupa Energetyczna, która od wielu lat aktywnie włącza się w sponsoring najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce.

Każdego dnia zapewniamy energię milionom klientów w całej Polsce i chcemy dzielić się dobrą energią ze wszystkimi, którzy jej potrzebują. Stąd szerokie i różnorodne portfolio sponsorowanych przez nas drużyn, ale także szeroki wachlarz projektów upowszechniających kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wychodzimy z założenia, że pozytywna energia płynąca z aktywności fizycznej, to najczystsza energia, którą możemy się podzielić – mówi Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

gkpge_biuroPrasowe_site