Opolski festiwal otworzy w piątek o godz. 20.20 koncert „Wariatka tańczy – 50 lat na scenie”, który będzie jubileuszem Maryli Rodowicz. Gwieździe podczas koncertu towarzyszyć będą popularni wokaliści i zespoły, m.in. Marcin Wyrostek, Pectus, Kasia Popowska, Feel, Doda, Blue Cafe, i Piotr Cugowski, a artystom będzie towarzyszyć Opole Gospel Choir. W koncercie znajdą się też archiwalne materiały filmowe, przypominające najważniejsze wydarzenia z artystycznego życia Maryli Rodowicz i przedstawiające jej pasje i fascynacje – nie tylko muzyczne.

Drugim koncertem pierwszego dnia festiwalu, który rozpocznie się o godz. 22.15 będą Debiuty. Telewizja Polska po raz kolejny stwarza możliwość zaprezentowania się na opolskiej scenie młodym artystom, komponującym własną, różnorodną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonają autorskie utwory. W Opolu wystąpią najbardziej wyróżniające się i najlepiej zapowiadające się muzyczne osobowości. O wyborze najlepszego debiutu zadecyduje zarówno Jury, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację.

Drugi dzień festiwalu (16 września, sobota) rozpocznie się o godz. 20.20 koncertem Premier. Jest to jeden z najstarszych konkursów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Towarzyszą mu zawsze wielkie emocje. Największe gwiazdy współczesnej sceny rozrywkowej rywalizują o tytuł najlepszej premiery roku. Po raz pierwszy w historii KFPP wybór zwycięzcy odbędzie się w dwóch etapach - najpierw widzowie wybiorą trójkę finalistów, a następnie wielkiego zwycięzcę konkursu Premier. Artyści rywalizować będą o Nagrodę dla zwycięzcy Premier im. Karola Musioła oraz o Nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst i najlepszą kompozycję.

W kolejnej części drugiego dnia festiwalowego o godz. 22.35 zaplanowano widowisko pt. „Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski”, podczas którego Jan Pietrzak razem z młodymi artystami, których zaprosił do tego projektu, wykona swoje słynne utwory.

Ostatniego dnia 54. KFPP, 17 września o godz. 20.20 rozpocznie się koncert Od Opola do Opola, a poprowadzi Tomasz Kammel. Zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia, które miały miejsce w okresie pomiędzy festiwalami opolskimi. W repertuarze znajdą się utwory muzyki popularnej: od klasycznego popu, do pogranicza muzyki alternatywnej. Do takich wydarzeń zaliczone zostały też spektakularne, telewizyjne koncerty, jubileusze obecności na scenie oraz wydawnictwa muzyczne, które pojawiły się w okresie minionego roku.

Edyta Herbuś, Norbi i Rafał Patyra o godz. 22.35 poprowadzą After Party, czyli ostatni koncert tegorocznego festiwalu. Przypomniane w nim będą największe przeboje polskiej muzyki tanecznej. Od big-beatu i prywatek lat 70-tych, przez elektroniczny pop lat 80-tych, po wszelkie odmiany muzyki Dance, obecnej w Polsce od lat 90-tych aż do czasów obecnych. Na scenie pojawi się również DJ Gromee.

Podczas 54. KFPP wystąpi ponad 100 artystów. W opolskim Amfiteatrze wykonanych zostanie 150 utworów. Widzowie obejrzą 60 min. studia festiwalowego i ponad 700 min. transmisji koncertów. O profesjonalne przygotowanie tegorocznego festiwalu zadba niemal 170 osobowa ekipa Telewizji Polskiej.

 

Sponsorem głównym 54. KFPP w Opolu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

gkpge_biuroPrasowe_site