Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest prawdziwym świętem wszystkich wielbicieli muzyki klasycznej i dorobku Fryderyka Chopina. To odbywające się co pięć lat wydarzenie zawsze wzbudzało duże emocje i niejednokrotnie było początkiem wielkiej międzynarodowej kariery dla młodych pianistów.

W XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina startuje ponad 80 najbardziej utalentowanych pianistów z całego świata. W dniach 18-20 października 2010 r. odbędą się przesłuchania finałowe do Konkursu. Nazwisko zwycięzcy tegorocznej edycji Konkursu zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali 20 października, natomiast na 21 października zaplanowano Koncert laureatów.

Więcej informacji na temat XVI Konkursu Chopinowskiego można znaleźć na stronie www.konkurs.chopin.pl  

W ramach obchodów Roku Chopinowskiego w 2010 r. PGE Polska Grupa Energetyczna wspierała już m.in: Eliminacje do XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina;Światową premierę spektaklu „Let’s dance Chopin”, która odbyła się już 22 maja podczas Międzynarodowych Targów Expo 2010 w Szanghaju;VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”, który odbywał się w Warszawie w okresie od 1 sierpnia do 3 września.   

gkpge_biuroPrasowe_site