Podczas transmitowanego na żywo koncertu na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Anita Lipnicka, Doda, De Mono, Szymon Chodyniecki, Zakopower, Cugowscy, Afromental, Future Folk, Tuhgaj bej, Patryk Kumór, Formacja Nieżywych Schabuff, Maryla Rodowicz, Izabela Trojanowska, Margaret, Zenon Martyniuk, Michał Szpak, Pectus, Paweł Stasiak – Papa D. oraz finaliści „The Voice of Poland” - Weronika Curyło i Mateusz Grzędziński. Z gwiazd zagranicznych pojawią się: Oceana, Shaun Baker, Boney M., Dr Alban, Loona oraz Zespół Arrival, specjalizujący się w przebojach legendarnej Abby. Na scenie zobaczyć można będzie również Halinę Mlynkową i Staszka Karpiel-Bułeckę, którzy wystąpią w Zakopanem w podwójnej roli – jako muzyczne gwiazdy oraz góralska para współprowadząca całą imprezę. Drugą, niegóralską parę prowadzących, tworzyć będą: Marcelina Zawadzka wraz z Tomaszem Kammelem.

 

Zakopiańska impreza będzie miała także wymiar taneczny. Dolna Rówień Krupowa – rozległy teren w centrum miasta z widokiem na Giewont – stanie się największym parkietem tanecznym w Europie, na którym bawić się będzie mogło nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. W rolę wodzireja i nauczyciela tańca wcieli się Stefano Terrazzino. O oprawę choreograficzną przedsięwzięcia zadba Agustin Egurrola i jego tancerze. Wspólnie z nimi publiczność i widzowie Dwójki zatańczą sambę, jive’a, walca, rock n’rolla i energetyczny taniec góralski.

 

Niedaleko sceny pod Giewontem powstanie także centrum mediów społecznościowych. Za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Instagrama widzowie będą mogli brać udział w konkursach i specjalnie przygotowanych na tę okazję zabawach. Najlepsze zdjęcia i komentarze pojawią się na antenie. Mijający rok – ze swojej autorskiej perspektywy – podsumują popularni blogerzy i vlogerzy. Kulisy koncertu odkrywać będzie Damian Michałowski, dziennikarz Radia ZET.

gkpge_biuroPrasowe_site