Podczas tegorocznej Nocy Muzeum w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich będzie można zapoznać się z niezwykłym projektem badawczym polegającym na cyfrowym odtworzeniu niezachowanych malowideł Marcella Bacciarellego, nadwornego malarza króla Stanisława Augusta. Na plafonie w Sali Salomona w Pałacu na Wyspie zostanie wyświetlone w pełni zrekonstruowane malowidło Sen Salomona. Sen będzie motywem przewodnim zwiedzania wnętrz Pałacu. Edukatorzy wyjaśnią symbole i alegoryczne przedstawienia władzy, czasu, sztuk, cnót wpisane w dekoracje wnętrz. W Starej Kordegardzie będzie można skorzystać z „Rysownicy Snów”, gdzie profesjonalny rysownik będzie przekładał na obraz opowiadane przez zwiedzających sny. Każdy zwiedzający otrzyma również „Królewski sennik” – wykaz symboli wraz z ich objaśnieniem.

Dodatkową atrakcją będzie nietuzinkowy koncert Adama Struga oraz Wojciecha Waglewskiego promujący ich wspólną płytę. Nastrojowy występ odbędzie się o 21.30 na specjalnie zbudowanej scenie na Stawie Południowym.

W tym dniu magicznie oświetlone Ogrody Łazienkowskie będzie można podziwiać aż do świtu, Pałac na Wyspie od 19.00 do 2.00, Starą Kordegardę w godzinach 19.00 - 24.00.

Więcej informacji na stronie internetowej Łazienek Królewskich www.lazienki-krolewskie.pl oraz Facebooku: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

 

gkpge_biuroPrasowe_site