Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz promocja zdrowego trybu życia na etapie, który jest kluczowy dla rozwoju młodego człowieka, może przynieść same pozytywne efekty. Jesteśmy przekonani, że dzieci i młodzież, jak nigdy wcześniej, potrzebują dzisiaj inspiracji i pokazywania wartych do naśladowania wzorców. Takie spotkanie ze sportem, nawet pojedyncze, może zaowocować ogromną pasją i wielkimi sukcesami w przyszłości – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE aktywnie angażuje się w sport amatorski wspierając inicjatywy lokalne na terenie działania Grupy, zwłaszcza poprzez promocję sportu wśród dzieci i młodzieży. Działania sponsoringowe w zakresie sportu wspierają również realizację zadań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

PGE od lat współpracuje również z profesjonalnymi drużynami różnych dyscyplin sportowych skupiających największą uwagę kibiców. Są wśród nich m.in. siatkówka (PGE Skra Bełchatów), koszykówka (PGE Turów Zgorzelec) i piłka nożna (PGE GKS Bełchatów). PGE sponsoruje zarówno utytułowane kluby z bogatymi tradycjami, jak i sportowców indywidualnych. Jednym z kluczowych projektów sponsoringowych od lipca 2015 roku jest sponsoring tytularny najnowocześniejszej areny wielofunkcyjnej w Polsce – PGE Narodowego, na którym gra piłkarska reprezentacja Polski. Do kluczowych projektów PGE zalicza się również sponsoring tytularny najlepszej ligi żużlowej na świecie – PGE Ekstraligi.

21 czerwca na mieleckim stadionie odbyło się także spotkanie podsumowujące roczną współpracę PGE i FKS Stal Mielec, zainagurowaną w sezonie 2016/17.

gkpge_biuroPrasowe_site