„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. W filmie znalazły się odniesienia do czasów współczesnych, bo Żołnierze Wyklęci wciąż są tematem debaty publicznej.

 

Producentem filmu jest Fundacja Między Słowami, a dystrybutorem firma Kondrat Media. Zdjęcia kręcono przede wszystkim w województwie świętokrzyskim. Korzystano z plenerów, m.in. na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny. W filmie zagrało 80 zawodowych aktorów, 100 statystów i 300 rekonstruktorów.

 

W głównych rolach widzowie zobaczą Wojciecha Niemczyka (Lolo), Marcina Kwaśnego (Wiktor) i Roberta Wrzoska (Jaskóła). Już na etapie pisania scenariusza Konrad Łęcki obsadził tych właśnie aktorów. Celowym zabiegiem było również powierzenie ról Wyklętych aktorom, którzy do tej pory nie są grali dużych ról filmowych. Ale w filmie nie zabraknie znanych twarzy, wystąpią m.in. Olgierd Łukaszewicz, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus, Marcin Troński i Leszek Teleszyński.

 

Więcej informacji na stronach: www.fundacjamiedzyslowami.pl oraz www.wyklety.pl

gkpge_biuroPrasowe_site