Obchody 100-lecia niepodległości Polski tracą sens bez upamiętniania takich postaci, jak Jan Nowak-Jeziorański. Od wieków bohaterstwo pojedynczych ludzi jest przecież fundamentem polskiej suwerenności. Tym bardziej cieszymy się, że losy Kuriera stały się inspiracją dla uznanego reżysera. Jestem przekonany, że niebawem na ekranach zobaczymy wybitne kino. Dzieło zasilane pozytywną energią PGE – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych – mówi Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Producentami filmu są Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu „Jacka Stronga”, którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów.

W filmie wystąpi plejada polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki  i Jan Frycz.

PGE jest również mecenasem Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym 17 lipca odbyła się konferencja prasowa poświęcona produkcji filmu. Premiera „Kuriera” zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2019 r.

PGE jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży energetycznej i od lat inspiruje pozytywną energią. Grupa wspiera projekty podtrzymujące pamięć o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski, a także angażuje się w sponsoring wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie.

PGE jest m. in. sponsorem filmu „Miasto 44” – zrealizowanej z niezwykłym rozmachem uniwersalnej opowieści o odwadze, poświęceniu i uczuciach towarzyszących młodym powstańcom podczas 63 dni walk w stolicy, a także filmu „Fajna Ferajna” opowiadającego o powstańczym zrywie widzianym oczami jego najmłodszych uczestników.

gkpge_biuroPrasowe_site