„Energetyczne wakacje” trwają w okresie 4 – 29 sierpnia br. Zaproszone są na nie dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dla uczestników przygotowane są zabawy, gry, eksperymenty naukowe, pokazy filmów. Podczas zajęć „Profesor Doświadczalski” przeprowadzi eksperymenty z zakresu chemii i fizyki. „Energoludek” wyjaśni, czym są i jak się przemieszczają ładunki elektryczne oraz jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Z kolei „Ekoludek” opowie o sposobach ochrony środowiska naturalnego. Dla miłośników fotografowania przygotowano specjalne warsztaty „Fotopstryki”, a dla lubiących sport zajęcia pod nazwą „Ruchy Maluchy”.

Zajęcia "Ruchy Maluchy" oraz "Fotopstryki" organizowane są w różnych miejscach na terenie miasta, m.in. na boisku sportowym, placu zabaw i zamku. Pozostałe odbywają się w siedzibie Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, ul. 3 Maja 15/3 w Sanoku.

Dla uczestników przewidziano także wyjazd do magicznego miejsca, czyli Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie, które do tej pory mogli zobaczyć tylko nieliczni. Znajdują się tam unikatowe pamiątki sięgające początków podkarpackiej energetyki. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia, szczegółowy opis zajęć oraz regulamin uczestnictwa znajdują się na stronie: http://energetyczne-wakacje.interpiano.pl/pol.

gkpge_biuroPrasowe_site