Umowa sponsoringu tytularnego podpisana 25 maja br. pomiędzy PGE a BIEG 2012 jest największym projektem typu Naming Rights w Polsce.

- Jestem dumny, że możemy uczestniczyć w tym pionierskim przedsięwzięciu. Dla nas to bardzo ważny projekt z punktu widzenia budowania wizerunku i rozpoznawalności marki PGE, szczególnie w regionie, z którym wiążemy długofalowe plany rozwoju Grupy Kapitałowej - mówi Tomasz Zadroga, Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.  – Ten projekt ma szansę stworzyć standardy sponsoringu tytularnego w Polsce. Umowa może być wzorem dla innych firm chcących angażować się w Naming Rights – dodaje prezes Zadroga.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA nabyła prawa do nazwy gdańskiego stadionu w drodze otwartego konkursu. Wartość oferty PGE wyniosła 35 mln zł. Fundusze będą wypłacane w 5 rocznych transzach.

- Naming Rights to w Polsce nowa dziedzina sponsoringu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie gdański stadion jako pierwszy z obecnie budowanych stadionów w Polsce jest przedmiotem umowy sponsoringu tytularnego w Polsce. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że nasz obiekt, który jako jeden z pierwszych otworzy swoje podwoje dla kibiców jeszcze na długo przed Euro 2012, zyskał dziś strategicznego partnera. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści obu stronom – mówi Ryszard Trykosko, Prezes BIEG 2012.

– To naprawdę wielki sukces. Zarówno Polskiej Grupy Energetycznej, spółki BIEG2012, jak i Gdańska. Tym bardziej, że nasz stadion jest pierwszym w Polsce stadionem – gospodarzem EURO 2012, który uzyskał sponsora tytularnego. I to nie byle jakiego. Jestem przekonany, że nazwa naszego stadionu – „PGE Arena Gdańsk” – przyjmie się. Jestem też przekonany, że ta umowa przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

PGE Arena Gdańsk to stadion piłkarski budowany w gdańskiej dzielnicy Letnica. Obiekt pomieści 44 tys. widzów. Jego fasada będzie pokryta poliwęglanowymi płytami w kolorach które nadadzą mu wygląd gigantycznego bursztynu. Stadion został zaprojektowany zgodnie z wszelkimi wymogami UEFA ponieważ będzie jedną z aren Euro 2012 – mistrzostw Europy w piłce nożnej. W czasie mistrzostw mają na nim zostać rozegrane trzy spotkania grupowe i jeden ćwierćfinał. Zakończenie budowy PGE Areny Gdańsk jest planowane na początku 2011 roku.

***

Informacje dodatkowe:

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największą firmą sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa (węgla brunatnego), wytwarzania energii i finalnych sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej dla około 5 milionów domów, firm i instytucji. Roczna produkcja energii elektrycznej wynosi około 54 TWh netto. Moc zainstalowana wynosi 12,4 GW. Grupa PGE w obecnym kształcie istnieje od 2007 r. Główne obszary działalności Grupy PGE obejmują wydobycie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w źródłach konwencjonalnych, obrót hurtowy energią elektryczną i produktami powiązanymi, obrót detaliczny energią elektryczną i ciepłem, dystrybucję energii elektrycznej oraz wytwarzanie energii elektrycznej w źródłach odnawialnych. Od 6 listopada 2009 r. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest jedną z największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kontakt dla mediów
Sylwia Filimon
Koordynator ds. Public Relations
tel (+48 22) 340 26 69
faks: (+48 22) 340 2059
e-mail: sylwia.filimon@pgesa.pl
press@pgesa.pl    

gkpge_biuroPrasowe_site