Koncerty artystów z całego świata, wystawy, warsztaty oraz cykl debat pt. "Granice Europy", poruszających kwestie związane z europejską tożsamością - tak wyglądała tegoroczna edycja festiwalu „Inne Brzmienia”. Dodatkowo organizatorzy wydarzeń zaplanowali tzw. „Małe Inne Brzmienia” czyli cykl imprez muzycznych, plastycznych i teatralnych skierowanych do dzieci.

W tym roku na festiwalu, oprócz Polski i Ukrainy, prezentowany był kolejny kraj z Unii Europejskiej - Hiszpania. Szacowana widownia to ponad 30 tys. osób oraz kilka milionów przed telewizorami i radioodbiornikami.

***

Festiwal „Inne Brzmienia” to projekt artystyczny przeznaczony dla miłośników muzyki i wszelkich sztuk pokrewnych. Festiwal obejmuje 5 dni imprez masowych i kameralnych z udziałem zespołów muzycznych z Polski i ze świata oraz wystaw artystów zajmujących się fotografią, malarstwem i sztukami wizualnymi na najwyższym światowym poziomie.

Festiwal wspiera dążenia miasta do prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2016. PGE Polska Grupa Energetyczna to największy producent energii elektrycznej w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach programu „PGE kontakt z Kulturą” angażuje się w przedsięwzięcia, które zakładają wspieranie wydarzeń kulturalnych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Sponsoring i mecenat kultury to dla PGE okazja do dzielenia się z Polakami pozytywną energią bez ograniczeń.

gkpge_biuroPrasowe_site