PGE CUP to organizowany przez sopocki MOSiR cykl wakacyjnych turniejów siatki plażowej, w których wziąć mogą udział wszyscy amatorzy tego letniego sportu. Sponsorem tytularnym organizowanego po raz pierwszy wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna – sponsor strategiczny sopockiej drużyny piłki siatkowej Atom Trefl Sopot.

W ramach cyklu, w każdy piątek lipca, przy sopockim molo, odbywa się turniej dla dzieci i młodzieży, natomiast w każdą sobotę – turniej w kategorii open. Każdy turniej jest oddzielnym wydarzeniem sportowym, po którym następuje wręczenie nagród dla zwycięzców danej kategorii. Organizator przewidział również wręczenie nagród w klasyfikacji ogólnej, która będzie podsumowaniem wszystkich lipcowych rozgrywek. Część uczestników PGE CUP otrzyma specjalną koszulkę turniejową, a dla najlepszych zawodników klub sportowy Atom Trefl Sopot przygotował karnety i bilety na mecze drużyny w zbliżającym się sezonie 2014/15.

Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem amatorów siatki plażowej. Mimo niesprzyjającej pogody, tylko w ostatni weekend w rozgrywkach PGE CUP wzięło udział 60 zawodników.

gkpge_biuroPrasowe_site